Strona główna » Główna » Obchody 222 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3-Maja

Obchody 222 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3-Maja

5 maja 2013

We wtorek 30 kwietnia 2013 roku odbyły się w Mosinie uroczystości związane 222 Rocznicą Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W godzinach popołudniowych  na placu przy pomniku Tadeusza Kościuszki odbyło się zgromadzenie, w którym wzięli udział przedstawiciele władz  samorządowych, oświaty, organizacji pozarządowych  Gminy Mosina oraz mieszkańcy naszego miasta. Na obchodach nie zabrakło delegacji naszego bractwa w skład której weszli także bracia reprezentujący  Rycerski Zakon Św. Michała Archanioła. Spotkanie rozpoczęło się od wystrzału z armaty Mosińsko – Puszczykowskiego Kurkowego Bractwa Strzeleckiego im. dr Tadeusza Adama Jakubiaka , następnie wszyscy zebrani odśpiewali hymn państwowy oraz wysłuchali przemówienia  Burmistrza Gminy Mosina pani Zofii Springer. Poszczególne delegacje złożyły wiązanki kwiatów  pod pomnikiem, po czym wszyscy zebrani przemaszerowali ulicami naszego miasta do kościoła parafialnego pod wezwaniem św. Mikołaja w Mosinie, gdzie została odprawiona msza święta  intencyjna. Przemarsz do świątyni uświetnił przejazd Mosińskiego Towarzystwa Motocyklowego oraz  oprawa muzyczna w wykonaniu Stowarzyszenia Muzycznego Orkiestra Dęta im. hm. Antoniego Jerzaka. W galerii zostały zamieszczone zdjęcia z uroczystości,obchody trzeciomajowe kwiecień 2013, zapraszamy do odwiedzin galerii.

Główna