Strona główna » Główna » ESHS Tuchola 2012

ESHS Tuchola 2012

6 września 2012

W dniach 24-26 sierpnia 2012 w pięknych plenerach Tucholi  odbyło się Europejskie Spotkanie Historycznych Strzelców. Podczas obchodów nie zabrakło delegacji naszego bractwa. Uroczyste otwarcie nastąpiło  na rynku starego miasta odegraniem hymnów: Polski,  Unii  Europejskiej, Tucholi oraz przedstawicieli państw uczestniczących wraz z  podniesieniem flag. Dla uświetnienia  uroczystości nie zabrakło salw armatnich oraz okolicznościowych przemówień.

W drugim dniu obchodów zostały przeprowadzone zawody strzeleckie o tytuł „Europejskiego Króla Strzelców i Króla Młodzieżowego”. Wszyscy uczestnicy strzelania otrzymali specjalnie w tym celu wybity medal pamiątkowy. Występy i pokazy uświetniały spotkanie. Wieczorem odbył się wielki bal strzelecki  pt. „Rytmy i Tańce Europy”. Uczestnicy  imprezy mieli okazje do wymiany poglądów i  nawiązania nowych znajomości wśród bractw strzeleckich.

Ostatni dzień to przede wszystkim  wielka parada Europejskich Historycznych Bractw Strzeleckich, która przeszła ulicami miasta. W uroczystym przemarszu uczestniczył poczet  sztandarowy naszego bractwa wraz z delegacją. W godzinach popołudniowych odbyło się uroczyste zakończenie obchodów  miedzy innymi  wygłoszeniem przemówień oraz przekazaniem Burmistrzowi Miasta Peine flagi Miasta Tuchola. To  niemieckie miasto Peine będzie gospodarzem następnego spotkania, które odbędzie się w 2015 roku. Będziemy się starać aby na tych obchodach nie zabrakło przedstawicieli naszego bractwa. W galerii zostały zamieszczone zdjęcia z spotkania, Tuchola Sierpień 2012, zapraszamy do odwiedzin.

Obszerną relację z uroczystej parady, można obejrzeć w serwisie youtube, dzięki uprzejmości  Stowarzyszenia Gospodarstw Agroturystycznych „Bory Tucholskie”, któremu serdecznie dziękujemy. Zapraszamy do obejrzenia relacji.

Główna